Carlo Gavazzi RM1E23AA50
Mfr. Part # :
RM1E23AA50
Description
SSR RELAY SPST-NO 50A 90-280V
DataSheet
RM1E23AA50 PDF
Price is not available, please RFQ
RM1E23AA50 Tech Specifications
  • Series:RM1E
  • Package:Bulk
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type:AC, Proportional Control
  • Voltage - Input:4 ~ 20mA
  • Voltage - Load:90 V ~ 280.0 V
  • Load Current:50 A