Carlo Gavazzi RM1D060D20
Mfr. Part # :
RM1D060D20
Description
SSR RELAY SPST-NO 1-60VDC 20A
DataSheet
RM1D060D20 PDF
Price is not available, please RFQ
RM1D060D20 Tech Specifications
  • Output Type:DC
  • Voltage - Input:4 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:1 V ~ 60.0 V
  • Load Current:20 A