Carlo Gavazzi RM1D060D100
Mfr. Part # :
RM1D060D100
Description
SSR RELAY SPST-NO 1-60VDC 100A
DataSheet
RM1D060D100 PDF
Price is not available, please RFQ
RM1D060D100 Tech Specifications
  • Output Type:DC
  • Voltage - Input:4 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:1 V ~ 60.0 V
  • Load Current:100 A