Carlo Gavazzi RZ3A40D55
Mfr. Part # :
RZ3A40D55
Description
SSR RELAY 3PST-NO 55A 24-440V
DataSheet
RZ3A40D55 PDF
Price is not available, please RFQ
RZ3A40D55 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:DIN Rail
  • Circuit:3PST-NO (3 Form A)
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:4 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:24 V ~ 440.0 V
  • Load Current:55 A