Carlo Gavazzi RM1A60D100
Mfr. Part # :
RM1A60D100
Description
SSR RELAY SPST-NO 100A 42-660V
DataSheet
RM1A60D100 PDF
Price is not available, please RFQ
RM1A60D100 Tech Specifications
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:4 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:42 V ~ 660.0 V
  • Load Current:100 A