Wickmann / Littelfuse CPC1006NTR
Mfr. Part # :
CPC1006NTR
Description
SSR RELAY SPST-NO 75MA 0-60V
DataSheet
CPC1006NTR PDF
Price is not available, please RFQ
CPC1006NTR Tech Specifications
  • Series:CPC, OptoMOS®
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type:AC, DC
  • Voltage - Input:1.2VDC
  • Voltage - Load:0 V ~ 60.0 V
  • Load Current:75 mA
  • On-State Resistance (Max):10 Ohms
  • Termination Style:Gull Wing
  • Package / Case:4-SOP (0.150", 3.81mm)