Carlo Gavazzi RZ3A60A55
Mfr. Part # :
RZ3A60A55
Description
SSR RELAY 3PST-NO 55A 42-660V
DataSheet
RZ3A60A55 PDF
Price is not available, please RFQ
RZ3A60A55 Tech Specifications
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:24 ~ 275VAC, 24 ~ 50VDC
  • Voltage - Load:42 V ~ 660.0 V
  • Load Current:55 A