Sensata Technologies – Crydom CSW2410-10
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Mfr. Part # :
CSW2410-10
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
CSW2410-10 PDF
Price is not available, please RFQ
CSW2410-10 Tech Specifications
  • Series:CSW
  • Package:Bulk
  • Part Status:Not For New Designs
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type:AC
  • Voltage - Input:3 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
  • Load Current:10 A