Sensata Technologies – Crydom PF380D25R
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Mfr. Part # :
PF380D25R
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 48-530V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
PF380D25R PDF
Price is not available, please RFQ
PF380D25R Tech Specifications
  • Series:PF, PowerFin™
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Through Hole
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type:AC
  • Voltage - Input:4 ~ 15VDC
  • Voltage - Load:48 V ~ 530.0 V
  • Load Current:25 A