Sensata Technologies – Crydom CMA60110
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Mfr. Part # :
CMA60110
Description
SSR RELAY SPST-NO 110A 48-660V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
CMA60110 PDF
Price is not available, please RFQ
CMA60110 Tech Specifications
  • Series:CMA60
  • Package:Bulk
  • Part Status:Not For New Designs
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:90 ~ 140VAC
  • Voltage - Load:48 V ~ 660.0 V
  • Load Current:110 A