Sensata Technologies – Crydom CMA48110
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Mfr. Part # :
CMA48110
Description
SSR RELAY SPST-NO 110A 48-530V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
CMA48110 PDF
Price is not available, please RFQ
CMA48110 Tech Specifications
  • Series:CMA48
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:90 ~ 140VAC
  • Voltage - Load:48 V ~ 530.0 V
  • Load Current:110 A