Carlo Gavazzi RZ3A40D75
Mfr. Part # :
RZ3A40D75
Description
SSR 3P ZS 24-440V 75A 4-32VDC
DataSheet
RZ3A40D75 PDF
Price is not available, please RFQ
RZ3A40D75 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Circuit:3PST-NO (3 Form A)
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:4 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:24 V ~ 440.0 V
  • Load Current:75 A