Carlo Gavazzi RM1D500D10
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
RM1D500D10
Description
SSR RELAY SPST-NO 1-500VDC 50A
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RM1D500D10 PDF
Price is not available, please RFQ
RM1D500D10 Tech Specifications
  • Series:RM1D
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type:DC
  • Voltage - Input:4.5 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:1 V ~ 500.0 V
  • Load Current:10 A