Carlo Gavazzi RM1A48D50
Mfr. Part # :
RM1A48D50
Description
SSR RELAY SPST-NO 50A 42-530V
DataSheet
RM1A48D50 PDF
Price is not available, please RFQ
RM1A48D50 Tech Specifications
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:4 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:42 V ~ 530.0 V
  • Load Current:50 A