Carlo Gavazzi RM1E23V25
Mfr. Part # :
RM1E23V25
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 90-265V
DataSheet
RM1E23V25 PDF
Price is not available, please RFQ
RM1E23V25 Tech Specifications
  • Series:RM1E
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type:AC, Proportional Control
  • Voltage - Input:0 ~ 10VDC
  • Voltage - Load:90 V ~ 265.0 V
  • Load Current:25 A