Carlo Gavazzi RK2A60D75P
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
RK2A60D75P
Description
SSR RELAY DPST-NO 75A 42-660V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RK2A60D75P PDF
Price is not available, please RFQ
RK2A60D75P Tech Specifications
  • Series:RK
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Circuit:DPST-NO (2 Form A)
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:4 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:42 V ~ 660.0 V
  • Load Current:75 A