Carlo Gavazzi RZ3A40D25
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
RZ3A40D25
Description
SSR RELAY 3PST-NO 25A 24-440V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RZ3A40D25 PDF
Price is not available, please RFQ
RZ3A40D25 Tech Specifications
  • Series:RZ3A
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:DIN Rail
  • Circuit:3PST-NO (3 Form A)
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:4 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:24 V ~ 440.0 V
  • Load Current:25 A