Carlo Gavazzi RZ3A60A25
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
RZ3A60A25
Description
SSR RELAY 3PST-NO 25A 42-660V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RZ3A60A25 PDF
Price is not available, please RFQ
RZ3A60A25 Tech Specifications
  • Series:RZ3A
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Circuit:3PST-NO (3 Form A)
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:24 ~ 275VAC, 24 ~ 50VDC
  • Voltage - Load:42 V ~ 660.0 V
  • Load Current:25 A