Carlo Gavazzi RA2A48D25
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
RA2A48D25
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 42-530V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RA2A48D25 PDF
Price is not available, please RFQ
RA2A48D25 Tech Specifications
  • Series:RA
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A) x 2
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:4.5 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:42 V ~ 530.0 V
  • Load Current:25 A
  • On-State Resistance (Max):-
  • Termination Style:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)