IndustrialeMart KMSR-DS1002
Manufacturer :
IndustrialeMart
Mfr. Part # :
KMSR-DS1002
Description
SSR RELAY SPST-NO 100A 90V
Catalog
Solid State Relays
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
KMSR-DS1002 PDF
Price is not available, please RFQ
KMSR-DS1002 Tech Specifications
  • Series:KMSR
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Chassis Mount or Panel Mount
  • Circuit:SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type:AC, Zero Cross
  • Voltage - Input:4 ~ 32VDC
  • Voltage - Load:90 V ~ 240.0 V
  • Load Current:100 A