Panasonic DS4E-ML2-DC48V
Mfr. Part # :
DS4E-ML2-DC48V
Description
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 48VDC
DataSheet
DS4E-ML2-DC48V PDF
Price is not available, please RFQ
DS4E-ML2-DC48V Tech Specifications
  • Mounting Type:Through Hole
  • Coil Voltage:48VDC
  • Contact Form:4PDT (4 Form C)
  • Contact Rating (Current):2 A
  • Switching Voltage:250VAC, 220VDC - Max
  • Coil Current:7.5 mA
  • Coil Insulation:-
  • Must Operate Voltage:33.6 VDC
  • Release Time:5 ms
  • Operating Temperature:-40°C ~ 70°C