Carlo Gavazzi RRM004A240V
Mfr. Part # :
RRM004A240V
Description
RLY 14 PINS 4PDT 5A 220/240VAC
DataSheet
RRM004A240V PDF
Price is not available, please RFQ
RRM004A240V Tech Specifications
  • Mounting Type:Socketable
  • Coil Voltage:240VAC
  • Contact Form:4PDT (4 Form C)
  • Contact Rating (Current):5 A
  • Switching Voltage:250VAC, 30VDC - Max
  • Coil Current:16 mA
  • Coil Insulation:-
  • Must Operate Voltage:192 VAC
  • Must Release Voltage:72 VAC
  • Operate Time:20 ms
  • Release Time:20 ms
  • Operating Temperature:-40°C ~ 70°C