Carlo Gavazzi RPYA002A24LT
Mfr. Part # :
RPYA002A24LT
Description
RLY DPDT 10A 24VAC LED TEST
DataSheet
RPYA002A24LT PDF
Price is not available, please RFQ
RPYA002A24LT Tech Specifications
  • Mounting Type:Socketable
  • Coil Voltage:24VAC
  • Contact Form:DPDT (2 Form C)
  • Contact Rating (Current):10 A
  • Switching Voltage:250VAC - Max
  • Coil Current:50 mA
  • Coil Type:Non Latching
  • Features:-
  • Coil Insulation:-
  • Must Operate Voltage:19.2 VDC
  • Must Release Voltage:7.2 VDC
  • Operate Time:20 ms
  • Release Time:20 ms
  • Operating Temperature:-25°C ~ 55°C