Manufacturer :
MEAN WELL
Mfr. Part # :
Description
LED DVR CC/CV AC/DC 11.25-15V 5A
Catalog
LED Drivers
Price is not available, please RFQ
  • Series:PLN-100 (100W)
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Constant Current, Voltage
  • Topology:AC DC Converter
  • Number of Outputs:1
  • Voltage - Input (Min):90VAC
  • Voltage - Input (Max):295VAC
  • Voltage - Output:11.25 ~ 15V
  • Current - Output (Max):5A
  • Power (Watts):75 W
  • Voltage - Isolation:3.75 kV
  • Dimming:-
  • Features:OCP, OTP, OVP, SCP
  • Ratings:IP64
  • Operating Temperature:-30°C ~ 50°C
  • Efficiency:85%
  • Termination Style:Wire Leads
  • Size / Dimension:7.87" L x 2.78" W x 1.38" H (200.0mm x 70.5mm x 35.0mm)