MEAN WELL LPV-100-48
Mfr. Part # :
LPV-100-48
Description
LED DRIVER CV AC/DC 48V 2.1A
DataSheet
LPV-100-48 PDF
Price is not available, please RFQ
LPV-100-48 Tech Specifications
  • Series:LPV-100 (100W)
  • Number of Outputs:1
  • Voltage - Input (Min):90VAC
  • Voltage - Input (Max):264VAC
  • Voltage - Output:48V
  • Current - Output (Max):2.1A
  • Power (Watts):101 W
  • Voltage - Isolation:3 kV
  • Ratings:IP67
  • Operating Temperature:-25°C ~ 70°C
  • Efficiency:89%
  • Termination Style:Wire Leads
  • Size / Dimension:7.48" L x 2.05" W x 1.46" H (190.0mm x 52.0mm x 37.0mm)