Triad Magnetics TLD1020-24
Mfr. Part # :
TLD1020-24
Description
LED DRIVER CV AC/DC 24V 830MA
DataSheet
TLD1020-24 PDF
Price is not available, please RFQ
TLD1020-24 Tech Specifications
  • Series:TLD1020
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Constant Voltage
  • Topology:AC DC Converter
  • Number of Outputs:1
  • Voltage - Input (Min):100VAC
  • Voltage - Input (Max):304VAC
  • Voltage - Output:24V
  • Current - Output (Max):830mA
  • Power (Watts):20 W
  • Ratings:IP66, NEMA 4
  • Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
  • Efficiency:84%
  • Termination Style:Wire Leads
  • Size / Dimension:3.74" L x 1.57" W x 0.98" H (95.0mm x 40.0mm x 25.0mm)