GlobTek, Inc. TR9KE13330YL4IMR6B
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Mfr. Part # :
TR9KE13330YL4IMR6B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 160W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
TR9KE13330YL4IMR6B PDF
Price is not available, please RFQ
TR9KE13330YL4IMR6B Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Region Utilized:International
  • Form:Desktop (Class II)
  • Input Type:Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:12V
  • Current - Output (Max):13.33A
  • Power (Watts):160 W
  • No Load Power Consumption:150mW (Max)
  • Polarization:-
  • Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
  • Output Connector:Power DIN, 4 Pin
  • Cord Length:39.4" (1.00m)
  • Input Connector:IEC 320-C8
  • Size / Dimension:6.95" L x 2.91" W x 1.58" H (176.5mm x 74.0mm x 40.0mm)