GlobTek, Inc. WR9QA3460MICBCMNAR6B
Mfr. Part # :
WR9QA3460MICBCMNAR6B
Description
AC/DC WALL MNT ADPT 5.2V 18W
DataSheet
WR9QA3460MICBCMNAR6B PDF
Price is not available, please RFQ
WR9QA3460MICBCMNAR6B Tech Specifications
  • Series:GTM96180-1807-1.8
  • Form:Wall Mount (Class II)
  • Input Type:Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:5.2V
  • Current - Output (Max):3.46A
  • Power (Watts):18 W
  • No Load Power Consumption:75mW (Max)
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
  • Output Connector:USB Micro
  • Cord Length:47.2" (1.20m)
  • Input Connector:Multi-Blade (Included)
  • Size / Dimension:2.91" L x 1.71" W x 1.45" H (74.0mm x 43.5mm x 36.8mm)