GlobTek, Inc. TR9CX2222T00-IM(R6B)
Mfr. Part # :
TR9CX2222T00-IM(R6B)
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 54V 120W
DataSheet
TR9CX2222T00-IM(R6B) PDF
Price is not available, please RFQ
TR9CX2222T00-IM(R6B) Tech Specifications
  • Input Type:Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:54V
  • Current - Output (Max):2.22A
  • Power (Watts):120 W
  • No Load Power Consumption:150mW (Max)
  • Polarization:Either
  • Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
  • Cord Length:59" (1.50m)
  • Input Connector:IEC 320-C14
  • Size / Dimension:5.88" L x 2.47" W x 1.34" H (149.3mm x 62.8mm x 34.0mm)