GlobTek, Inc. TR9KZ3160LCPCIMR6B
Mfr. Part # :
TR9KZ3160LCPCIMR6B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 60W
DataSheet
TR9KZ3160LCPCIMR6B PDF
Price is not available, please RFQ
TR9KZ3160LCPCIMR6B Tech Specifications
  • Series:GTM96600-6019-T2
  • Input Type:Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:19V
  • Current - Output (Max):3.16A
  • Power (Watts):60 W
  • No Load Power Consumption:150mW (Max)
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Cord Length:60.2" (1.53m)
  • Input Connector:IEC 320-C8
  • Size / Dimension:4.63" L x 2.11" W x 1.35" H (117.5mm x 53.5mm x 34.2mm)