GlobTek, Inc. TR9CE7080YL4SIMR6LPS
Mfr. Part # :
TR9CE7080YL4SIMR6LPS
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 85W
DataSheet
TR9CE7080YL4SIMR6LPS PDF
Price is not available, please RFQ
TR9CE7080YL4SIMR6LPS Tech Specifications
  • Series:GTM96900P8512-T3Z
  • Input Type:Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:12V
  • Current - Output (Max):7.08A
  • Power (Watts):85 W
  • No Load Power Consumption:150mW (Max)
  • Polarization:-
  • Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:0°C ~ 50°C
  • Output Connector:Power DIN, 4 Pin
  • Cord Length:47.2" (1.20m)
  • Input Connector:IEC 320-C14
  • Size / Dimension:5.88" L x 2.47" W x 1.34" H (149.3mm x 62.8mm x 34.0mm)