GlobTek, Inc. TR9CZ4737YL4-IM(R6B)
Mfr. Part # :
TR9CZ4737YL4-IM(R6B)
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 90W
DataSheet
TR9CZ4737YL4-IM(R6B) PDF
Price is not available, please RFQ
TR9CZ4737YL4-IM(R6B) Tech Specifications
  • Series:GTM96900P9019-T3
  • Input Type:Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:19V
  • Current - Output (Max):4.73A
  • Power (Watts):90 W
  • No Load Power Consumption:150mW (Max)
  • Polarization:Either
  • Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:0°C ~ 50°C
  • Output Connector:Power DIN, 4 Pin
  • Cord Length:47.2" (1.20m)
  • Input Connector:IEC 320-C14
  • Size / Dimension:5.88" L x 2.47" W x 1.34" H (149.3mm x 62.8mm x 34.0mm)