GlobTek, Inc. RR9KE5410T00-IMR6B
Mfr. Part # :
RR9KE5410T00-IMR6B
Description
AC/DC DSKTP/WALL MT ADPT 12V 65W
DataSheet
RR9KE5410T00-IMR6B PDF
Price is not available, please RFQ
RR9KE5410T00-IMR6B Tech Specifications
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:12V
  • Current - Output (Max):5.41A
  • Power (Watts):65 W
  • No Load Power Consumption:150mW (Max)
  • Polarization:-
  • Applications:ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
  • Cord Length:47.2" (1.20m)
  • Input Connector:IEC 320-C8, Multi-Blade (Sold Separately)
  • Size / Dimension:4.63" L x 2.11" W x 1.44" H (117.5mm x 53.5mm x 36.6mm)