GlobTek, Inc. TR9KZ8421CCPIMR6B
Mfr. Part # :
TR9KZ8421CCPIMR6B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 160W
DataSheet
TR9KZ8421CCPIMR6B PDF
Price is not available, please RFQ
TR9KZ8421CCPIMR6B Tech Specifications
  • Series:-
  • Input Type:Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:19V
  • Current - Output (Max):8.42A
  • Power (Watts):160 W
  • No Load Power Consumption:150mW (Max)
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Cord Length:47.2" (1.20m)
  • Input Connector:IEC 320-C8
  • Size / Dimension:6.95" L x 2.91" W x 1.58" H (176.5mm x 74.0mm x 40.0mm)