GlobTek, Inc. WR9QI750CLP6CIMR6B
Mfr. Part # :
WR9QI750CLP6CIMR6B
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W
DataSheet
WR9QI750CLP6CIMR6B PDF
Price is not available, please RFQ
WR9QI750CLP6CIMR6B Tech Specifications
  • Series:GTM96180-1830-6.0
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:24V
  • Current - Output (Max):750mA
  • Power (Watts):18 W
  • No Load Power Consumption:75mW (Max)
  • Polarization:Positive Center
  • Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 13.8mm
  • Cord Length:60.2" (1.50m)
  • Input Connector:Multi-Blade
  • Size / Dimension:2.91" L x 1.71" W x 1.45" H (74.0mm x 43.5mm x 36.8mm)