GlobTek, Inc. WR9QA2540USB23NMR6B
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Mfr. Part # :
WR9QA2540USB23NMR6B
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 5.1V 13W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
WR9QA2540USB23NMR6B PDF
Price is not available, please RFQ
WR9QA2540USB23NMR6B Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Region Utilized:International
  • Form:Wall Mount (Class II)
  • Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:5.1V
  • Current - Output (Max):2.54A
  • Power (Watts):13 W
  • No Load Power Consumption:75mW (Max)
  • Polarization:-
  • Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:0°C ~ 40°C
  • Output Connector:USB A Receptacle
  • Cord Length:-
  • Input Connector:Multi-Blade (Sold Separately)
  • Size / Dimension:2.80" L x 1.61" W x 1.24" H (71.0mm x 41.0mm x 31.5mm)