GlobTek, Inc. PR9SX1354A00-IMR6B
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Mfr. Part # :
PR9SX1354A00-IMR6B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 65W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
PR9SX1354A00-IMR6B PDF
Price is not available, please RFQ
PR9SX1354A00-IMR6B Tech Specifications
  • Series:GTM96600-6548-P2
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Region Utilized:International
  • Form:Desktop (Class II)
  • Input Type:Cord
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:48V
  • Current - Output (Max):1.354A
  • Power (Watts):65 W
  • No Load Power Consumption:150mW (Max)
  • Polarization:-
  • Applications:ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
  • Output Connector:Stripped, Tinned Wire Leads
  • Cord Length:23.6" (0.60m)
  • Input Connector:Wire Leads
  • Size / Dimension:4.52" L x 2.25" W x 1.54" H (114.8mm x 57.1mm x 39.0mm)