GlobTek, Inc. PR9KR2160T00-IMR6B
Mfr. Part # :
PR9KR2160T00-IMR6B
Description
AC/DC CONVERTER 65W
DataSheet
PR9KR2160T00-IMR6B PDF
Price is not available, please RFQ
PR9KR2160T00-IMR6B Tech Specifications
  • Series:-
  • Form:Desktop (Class II)
  • Input Type:Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:30V
  • Current - Output (Max):2.16A
  • Power (Watts):65 W
  • No Load Power Consumption:150mW (Max)
  • Polarization:-
  • Applications:ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 1
  • Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
  • Cord Length:59" (1.50m)
  • Input Connector:IEC 320-C8
  • Size / Dimension:4.91" L x 2.25" W x 1.54" H (124.8mm x 57.1mm x 39.0mm)