GlobTek, Inc. WR9QD3888CCP-N(R6B)
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Mfr. Part # :
WR9QD3888CCP-N(R6B)
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 35W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
WR9QD3888CCP-N(R6B) PDF
Price is not available, please RFQ
WR9QD3888CCP-N(R6B) Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Region Utilized:International
  • Form:Wall Mount (Class II)
  • Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:9V
  • Current - Output (Max):3.88A
  • Power (Watts):35 W
  • No Load Power Consumption:75mW (Max)
  • Polarization:Positive Center
  • Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:-20°C ~ 50°C
  • Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Cord Length:47.2" (1.20m)
  • Input Connector:Multi-Blade (Sold Separately)
  • Size / Dimension:2.91" L x 1.71" W x 1.45" H (74.0mm x 43.5mm x 36.8mm)