GlobTek, Inc. TR9CE1250T00CFR6B
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Mfr. Part # :
TR9CE1250T00CFR6B
Description
AC/DC CONVERTER 15W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
TR9CE1250T00CFR6B PDF
Price is not available, please RFQ
TR9CE1250T00CFR6B Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Region Utilized:International
  • Form:Desktop (Class I)
  • Input Type:Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:12V
  • Current - Output (Max):1.25A
  • Power (Watts):15 W
  • No Load Power Consumption:75mW (Max)
  • Polarization:-
  • Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 1
  • Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Cord Length:59" (1.50m)
  • Input Connector:IEC 320-C14
  • Size / Dimension:3.43" L x 1.83" W x 1.26" H (87.0mm x 46.5mm x 32.0mm)