GlobTek, Inc. TR9KZ2250EI212MEDRB
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Mfr. Part # :
TR9KZ2250EI212MEDRB
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 45W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
TR9KZ2250EI212MEDRB PDF
Price is not available, please RFQ
TR9KZ2250EI212MEDRB Tech Specifications
  • Series:GTM96600-4520-T2
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Region Utilized:International
  • Form:Desktop (Class II)
  • Input Type:Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:20V
  • Current - Output (Max):2.25A
  • Power (Watts):45 W
  • No Load Power Consumption:75mW (Max)
  • Polarization:Positive Center
  • Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 12.0mm
  • Cord Length:47.2" (1.20m)
  • Input Connector:IEC 320-C8
  • Size / Dimension:4.63" L x 2.11" W x 1.35" H (117.5mm x 53.5mm x 34.2mm)