GlobTek, Inc. TR9CZ8421YL4IMR6B
Mfr. Part # :
TR9CZ8421YL4IMR6B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 160W
DataSheet
TR9CZ8421YL4IMR6B PDF
Price is not available, please RFQ
TR9CZ8421YL4IMR6B Tech Specifications
  • Series:-
  • Input Type:Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:19V
  • Current - Output (Max):8.42A
  • Power (Watts):160 W
  • No Load Power Consumption:-
  • Polarization:-
  • Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
  • Output Connector:Power DIN, 4 Pin
  • Cord Length:47.2" (1.20m)
  • Input Connector:IEC 320-C14
  • Size / Dimension:6.95" L x 2.91" W x 1.58" H (176.5mm x 74.0mm x 40.0mm)