GlobTek, Inc. TR9KE1500MLX-N(R6B)
Mfr. Part # :
TR9KE1500MLX-N(R6B)
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W
DataSheet
TR9KE1500MLX-N(R6B) PDF
Price is not available, please RFQ
TR9KE1500MLX-N(R6B) Tech Specifications
  • Input Type:Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:12V
  • Current - Output (Max):1.5A
  • Power (Watts):18 W
  • No Load Power Consumption:-
  • Polarization:-
  • Applications:ITE (Commercial)
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:0°C ~ 40°C
  • Output Connector:-
  • Cord Length:47.2" (1.20m)
  • Input Connector:IEC 320-C8
  • Size / Dimension:3.17" L x 1.97" W x 1.22" H (80.5mm x 50.0mm x 31.0mm)