GlobTek, Inc. TR9CG11330YL4IMCFR6B
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Mfr. Part # :
TR9CG11330YL4IMCFR6B
Description
AC/DC CONVERTER 170W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
TR9CG11330YL4IMCFR6B PDF
Price is not available, please RFQ
TR9CG11330YL4IMCFR6B Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Region Utilized:International
  • Form:Desktop (Class I)
  • Input Type:Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:15V
  • Current - Output (Max):11.3A
  • Power (Watts):170 W
  • No Load Power Consumption:150mW (Max)
  • Polarization:-
  • Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 1
  • Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
  • Output Connector:Power DIN, 4 Pin
  • Cord Length:47.2" (1.20m)
  • Input Connector:IEC 320-C14
  • Size / Dimension:5.88" L x 2.47" W x 1.34" H (149.4mm x 62.8mm x 34.0mm)