GlobTek, Inc. WR9QI1660YL4NKITR6B
Mfr. Part # :
WR9QI1660YL4NKITR6B
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 40W
DataSheet
WR9QI1660YL4NKITR6B PDF
Price is not available, please RFQ
WR9QI1660YL4NKITR6B Tech Specifications
  • Series:GTM46402-4024
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:24V
  • Current - Output (Max):1.66A
  • Power (Watts):40 W
  • No Load Power Consumption:75mW (Max)
  • Polarization:-
  • Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
  • Output Connector:Power DIN, 4 Pin
  • Cord Length:47.2" (1.20m)
  • Input Connector:Multi-Blade
  • Size / Dimension:2.91" L x 1.71" W x 1.39" H (74.0mm x 43.5mm x 35.3mm)