GlobTek, Inc. TR9CR3214LCPIMR6BLPS
Mfr. Part # :
TR9CR3214LCPIMR6BLPS
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 28V 90W
DataSheet
TR9CR3214LCPIMR6BLPS PDF
Price is not available, please RFQ
TR9CR3214LCPIMR6BLPS Tech Specifications
  • Series:GTM96900P9028-T3
  • Input Type:Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:28V
  • Current - Output (Max):3.21A
  • Power (Watts):90 W
  • No Load Power Consumption:150mW (Max)
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:0°C ~ 50°C
  • Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Cord Length:60.2" (1.50m)
  • Input Connector:IEC 320-C14
  • Size / Dimension:5.88" L x 2.47" W x 1.34" H (149.3mm x 62.8mm x 34.0mm)