GlobTek, Inc. TR9WI750T00-IMR6B
Mfr. Part # :
TR9WI750T00-IMR6B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 18W
DataSheet
TR9WI750T00-IMR6B PDF
Price is not available, please RFQ
TR9WI750T00-IMR6B Tech Specifications
  • Series:GTM96180-1830-6.0-T2A
  • Region Utilized:International
  • Form:Desktop (Class II)
  • Input Type:Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:24V
  • Current - Output (Max):750mA
  • Power (Watts):18 W
  • No Load Power Consumption:75mW (Max)
  • Polarization:Either
  • Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
  • Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
  • Cord Length:59" (1.50m)
  • Input Connector:IEC 320-C18
  • Size / Dimension:3.43" L x 1.83" W x 1.26" H (87.0mm x 46.5mm x 32.0mm)