DComponents AMA24AR4L-120200Y
Manufacturer :
DComponents
Mfr. Part # :
AMA24AR4L-120200Y
Description
24 WATTS AC/DC AUS WALL ADPTER
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
AMA24AR4L-120200Y PDF
Price is not available, please RFQ
AMA24AR4L-120200Y Tech Specifications
  • Series:AMA24-Y
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Region Utilized:Australia
  • Form:Wall Mount (Class II)
  • Input Type:Fixed Blade
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:12V
  • Current - Output (Max):2A
  • Power (Watts):24 W
  • No Load Power Consumption:100mW (Max)
  • Polarization:Positive Center
  • Applications:ITE (Commercial)
  • Efficiency:Level VI
  • Operating Temperature:0°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Cord Length:60.2" (1.50m)