Triad Magnetics WDU24-500
Mfr. Part # :
WDU24-500
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
DataSheet
WDU24-500 PDF
Price is not available, please RFQ
WDU24-500 Tech Specifications
  • Input Type:Fixed Blade
  • Voltage - Input:120VAC
  • Voltage - Output:24V
  • Current - Output (Max):500mA
  • Power (Watts):12 W
  • Efficiency:-
  • Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Cord Length:72" (1.83m)
  • Input Connector:NEMA 1-15P
  • Size / Dimension:3.15" L x 2.36" W x 1.89" H (80.0mm x 60.0mm x 48.0mm)