Triad Magnetics WDU24-300
Mfr. Part # :
WDU24-300
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 24V 7.2W
DataSheet
WDU24-300 PDF
Price is not available, please RFQ
WDU24-300 Tech Specifications
  • Input Type:Fixed Blade
  • Voltage - Input:120VAC
  • Voltage - Output:24V
  • Current - Output (Max):300mA
  • Power (Watts):7.2 W
  • Efficiency:-
  • Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Cord Length:72" (1.83m)
  • Input Connector:NEMA 1-15P
  • Size / Dimension:2.76" L x 1.97" W x 1.61" H (70.0mm x 50.0mm x 41.0mm)